Кога Македонците ќе ја покажат добрата страна: Девојка сошила бесплатни маски за соседите


Кога Македонците ќе ја покажат добрата страна: Девојка сошила бесплатни маски за соседите

Во целата оваа тешка ситуација, светла страна се многуте добри луѓе кои ја покажуваат хуманата страна, а токму таков пример е оваа приказна.

koga-makedoncite-kje-ja-pokazhat-dobrata-strana-devojka-soshila-besplatni-maski-za-sosedite-01.jpg

Твитерџиката Крапчица Броз објави твит за нејзиното добро дело кое го направила за своите соседи, а се изненадила од добриот фидбек.

Таа сошила маски за соседите во зградата, но не верувала дека нејзината иницијатива ќе биде добро прифатена. Сепак, на крајот се исплатело.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што сè вагата за тежина не може да измери? Речиси и да нема девојка која помалку или повеќе не е загрижена околу својата те...
Зошто никогаш не се врзуваат патики пред Ајфелова кула? Не треба многу објаснување – и мажите и жените ќе сфатат од само еден гест. Мора...
Да ги подучиме нашите ќерки дека убавината не е сè во животот… Во пресрет на 8 март, празникот на ЖЕНАТА, време е за навидум мала, но голема ре...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава