Доктори од цел свет во Италија на помош - секој позира со цртеж од своето знаме

foto-na-denot-doktori-od-cel-svet-se-borat-so-koronata-vo-italija-01.jpg

Во Италија ситуацијата со короната сѐ уште е критична, а доктори од цел свет појдоа таму за да им помогнат на италијанските медицински лица.

Доктори од Колумбија, Африка, Албанија стојат рамо до рамо со доктор од Италија и испраќаат силна порака до светот.

Оваа фотографија е доказ дека хуманоста нема граници и во ова сите сме заедно:

Medical workers fighting the Coronavirus in Italy hold up banners showing where they come from. The world has come...

Posted by Beautiful Italy on Tuesday, March 31, 2020

Доказ за љубовта испратена кон Италија од светот беа и Нијагарините водопади кои светеа во боите на знамето на оваа земја:

foto-na-denot-doktori-od-cel-svet-se-borat-so-koronata-vo-italija-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бариста од Скопје ги исцрта знамињата на Украина и Русија на кафе и порача СТОП за војната (фото) Убава порака! Сите заедно се молиме за крај на оваа страшна ситуација, зарем не?...
9 грешки кои ги правите во првите 10 минути од работниот ден Секое утро во канцеларија влегувате со доцнење, со жалење и прво се фаќате да на...
Фото на денот: Сцена во Скопје освојува срца – за Вања, за Натали, за Симона и сите жени-херои Неколку млади Македонки за CRNOBELO.com ја раскажаа приказната за својата битка ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg