Тежок е животот пензионерски...или не?!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Тежок е животот пензионерски...или не?!

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-3

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-01

Ех, не е лесно да си пензионер во денешно време. Но, не очајувам. И мене ме фати економскава криза...

Јадам мувлосано сирење...

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-1

... и суво месо.

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-2


Ми остана да пијам само старо вино...

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-3


...автомобилот ми е без кров.

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-4


Кадата ми е во дворот...

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-5

Колку и да е тежок животот, јас морам да продолжам да се борам.

А сега, морам да си го заштитам носот од силното сонце.

tezok-e-zivotot-penzionerski-ili-ne-6

Со многу храброст и трпение, мислам дека ќе ја пребродам оваа криза...

Би можело да ве интересира:

10 смешни, но вистинити разлики меѓу мажите и жените Речиси и да не постои маж или жена кој/а нема да се насмевне уште на прво читање...
Луѓе на кои никогаш повеќе нема да им падне на памет да купат нешто онлајн (фото) Според досегашното искуство, покрај тоа што технологијата оди напред и онлајн ку...
Кога не го почитуваш правилото „три пати мери, еднаш сечи“... (фото) На сите ни се случуваат грешки во работата и тоа не е ништо страшно сѐ додека не...

Спонзорирани линкови: