Ова ми го кажа шефот кога побарав слободен ден...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Ова ми го кажа шефот кога побарав слободен ден...

Конечно се одлучивте да побарате слободен ден, за вашиот роденден, за продолжен викенд или едноставно за да одморите од напорното секојдневие?

ova-mi-go-kaza-sefot-koga-pobarav-sloboden-den-01

Многумина добиваат ваков одговор на тоа прашање...

Во оваа година има 365 дена. Тоа се 52 недели во годината во кои веќе имаш 2 слободни дена по недела, што значи остана 261 ден за работа.

Со оглед на тоа дека 16 часа не поминуваш на работно место, со тоа си потрошил 170 дена, а тоа значи дека ти преостанува само 91 ден.

Освен тоа, ти секој ден поминуваш по 30 минути на пауза, што кога ќе се собере се 23 дена во годината и тоа значи дека ти преостанале 68 дена за работа.

Барем еден час дневно за време на работното време не работиш, туку муабетиш со колегите и сурфаш по интернет, што значи дека си потрошил уште 46 ден. Ти преостануваат 22 дена.

Ти обично зимаш уште 2 дена годишно заради болување, а освен тоа годишно имаме по 5 неработни празници, што значи ти остануваат 15 работни дена.

Од тие 15 дена, ние сме дарежливи и ти даваме цели две недели годишен одмор, што значи дека ти преостанува само 1 ден кога треба да работиш - и нема шанса да го добиеш баш тој ден слободен!

Би можело да ве интересира:

„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 19... Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
Чудни ситуации кои се нормални само во Русија (фото) Тоалетна школка во кујна, скали со знак за инвалиди, празни автомати за собирање...