Првоаприлски шеги на кои ќе се смеете со денови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 24-04-2019


Првоаприлски шеги на кои ќе се смеете со денови

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-2.jpg

Ако сакате да се смеете на туѓа сметка и да приредувате несакани изненадувања, тогаш 1-ви април е вашиот ден.

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-1.jpg

Неколку финти и шеги кои сигурно ќе ви се најдат за да се смеете со пријателите и семејството.

И голема е веројатноста да се раскажуваат со денови и месеци:

1. Карамела или чоколадни јаболка со изненадување:

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-2.jpg

2. На некој кој долго сонува за милениче, направете му аквариум во фиока:

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-3.jpg

3. Торта која експлодира.

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-4

Како да ја направите:

4. Крофни со ванила или мајонез?

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-5.jpg

5. Лажна пара на неочекувано место:

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-6.jpg

6. Лепенка пајак на тоалетна хартија:

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-7.gif

7. Чудовиште залепено на таван:

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-8.jpg

8. Тоалет кој тешко се користи (бидејќи е покриен со проѕирна фолија):

prvoaprilski-shegi-na-koi-ke-se-smeete-so-denovi-9.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 луѓе кои имаат полош ден од вашиот (фото) Веројатно е малку злобно, но кога мислите дека денот ви тргнал на лошо, секогаш ...
6 мрачни шеги кои не се за луѓе со слабо срце Дали понекогаш се шегувате на чувствителни теми и луѓето ви велат „Како може тоа...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...