Дневна доза смеење: Браќа и сестри кои решиле да ги копираат фотките од детството
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Дневна доза смеење: Браќа и сестри кои решиле да ги копираат фотките од детството

Растењето со брат или сестра е најубавата работа која може да ви се случи. Да, понекогаш сите се расправаме, дури и ни се чини како да се презираме, но кога ќе замине гневот останува само искрената љубов.

dnevna-doza-smeenje-brakja-i-sestri-koi-reshila-da-gi-kopiraat-fotkite-od-detstvoto-01.jpg

Таков тип на љубов кој не може да се опише со посебни зборови, ниту пак да се спореди со романтичната љубов или можеби мајчинската или татковската.

Дефинитивно станува збор за посебен пријателски однос кој ни останува до крајот на животот.

Секако, тука се и шегите. Како на пример обидите да се копираат фотографиите кога сте биле мали, сега кога сте возрасни.

Неколку такви смешни примери:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најлудите нешта што мозокот ги прави кога е вклучен на „автопилот“ Иако нашите мозоци се многу моќни и развиени, некогаш се однесуваат како да имаа...
Фото докази зошто жените живеат подолго од мажите Жените почесто го практикуваат советот два пати мери, еднаш сечи, додека мажите ...
Нов Твитер тренд - луѓе откриваат смешни причини зошто биле казнети ка... Помалку или повеќе секој од нас има направено доста бељи како дете. Во секое сем...