Комични илустрации: Работи од социјалните мрежи кои очајно ни требаат во реалноста
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Комични илустрации: Работи од социјалните мрежи кои очајно ни требаат во реалноста

komicni-ilustracii-raboti-od-socijalnite-mrezi-koi-ocajno-ni-trebaat-vo-realnosta-01.jpg

Дали сте забележале како понекогаш во реалниот живот ги немаме истите предности како оние кога сме онлајн?

Пример, сигурно би сакале да бидеме предупредени кога ќе добиеме говорна порака која не би сакале да ја слушнат сите околу нас, исто онака како што Скајп и Фејсбук нè предупредуваат да не споделуваме пасворди и приватни информации со непознати лица.

Или да имаме можност работите да ги завршуваме по забрзана постапака исто така како што можеме да ги прескокнуваме здодевните делови на YouTube видеата...

Светот таму е некако поинаков од реалноста, а ова се некои работи од социјалните мрежи кои ни требаат и во реалниот свет:

komicni-ilustracii-raboti-od-socijalnite-mrezi-koi-ocajno-ni-trebaat-vo-realnosta-1.jpg

komicni-ilustracii-raboti-od-socijalnite-mrezi-koi-ocajno-ni-trebaat-vo-realnosta-2.jpg

komicni-ilustracii-raboti-od-socijalnite-mrezi-koi-ocajno-ni-trebaat-vo-realnosta3.jpg

komicni-ilustracii-raboti-od-socijalnite-mrezi-koi-ocajno-ni-trebaat-vo-realnosta-4.jpg

komicni-ilustracii-raboti-od-socijalnite-mrezi-koi-ocajno-ni-trebaat-vo-realnosta-5.jpg

komicni-ilustracii-raboti-od-socijalnite-mrezi-koi-ocajno-ni-trebaat-vo-realnosta-7.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога на потешкиот начин ќе научите дека не треба да ги следите сите со... На социјалните мрежи и може да се најдат многу корисни и иновативни совети. ...
Луѓе на кои никогаш повеќе нема да им падне на памет да купат нешто он... Според досегашното искуство, покрај тоа што технологијата оди напред и онлајн ку...
Позитива на денот: Фотки кои ќе ве расположат во секој момент Сите имаме лоши моменти во денот, но за среќа постојат илјадници работи кои може...