Кога не го почитуваш правилото „три пати мери, еднаш сечи“... (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кога не го почитуваш правилото „три пати мери, еднаш сечи“... (фото)

На сите ни се случуваат грешки во работата и тоа не е ништо страшно сѐ додека не се сериозни и не се повторуваат.

tri-pati-meri-ednash-sechi-Imale-samo-edna-rabota-i-taa-ja-zgreshile-01.jpg

Сепак, колку и да е човечки да се згреши, во одредени професии и работи, работниците не смеат да си дозволат грешки.

Трипати мери еднаш сечи – сите добро ја знаеме оваа изрека и треба да ја практивуваме. Но, има некои кои очигледно не слушнале за неа.

Овие луѓе имале само една работа, па и таа ја згрешиле:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Закачување“ на квака, удирање во предмети: Секојдневни ситуации кои п... Точно, 2019-та е, модерно време и глупави грешки во секојдневниот живот не би тр...
Фотките кажуваат сè - смешни илустрации кои ќе ви го поправат расипани... Најсмешните работи најчесто се и наједноставни. Често пати деновите знаат да ни ...
15 пати кога луѓето и предметите случајно се камуфлирале во околината ... Кога станува збор за камуфлажа на војници и воена опрема, се поминуваат многу ча...