Ситуации кои секој човек на планетава ги мрази најмногу на свет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Ситуации кои секој човек на планетава ги мрази најмногу на свет

Постојат такви ситуации кога не знаете каде да се обратите, зарем не? 14 маки што ги има секој човек, без разлика каде живее.

situacii-koi-sekoj-chovek-na-planetava-gi-mrazi-najmnogu-na-svet-01.jpg

Секој човек е уникатен, но некои маки се универзални. Од маката кога првпат одите во фитнес центарот до нервозата кога не ви враќаат на пораките се работи кои се иритирачки и во Македонија и во Велика Британија и во Австралија.

Ситуации кои секој човек на планетава ги мрази најмногу на свет:

- Кога мора да испраќате пораки или да воспоставувате телефонски повици од култура со роднини, кои не ги обожавате.

- Кога не ви враќаат на пораката.

- Кога мислите на нешто добро што треба да се случи утре и не можете да заспиете.

situacii-koi-sekoj-chovek-na-planetava-gi-mrazi-najmnogu-na-svet-02.jpg

- Кога двајцата пријатели што ги запознавте почнуваат да се дружат без вас.

- Кога ве притискаат крајните рокови и не знаете каде да се обратите.

- Кога ќе влезете во автобус и ќе ви се качат буквално на глава.

- Кога не сакате да јадете, но баба ви ве тера – „ајде, можеш без леб“.

situacii-koi-sekoj-chovek-na-planetava-gi-mrazi-najmnogu-na-svet-03.jpg

- Кога првпат одите во фитнес центар и паѓате во депресија од сите луѓе со одлична кондиција околу вас (и мускули).

- Кога ќе завршите порција со помфрит, а пријателот уште си грицка и му љубоморите.

situacii-koi-sekoj-chovek-na-planetava-gi-mrazi-najmnogu-na-svet-04.jpg

- Кога домашниот миленик збеснува токму кога вие ќе си легнете.

- Кога околината постојано ви поставува прашања за свадба, деца, внуци...

situacii-koi-sekoj-chovek-na-planetava-gi-mrazi-najmnogu-na-svet-06.jpg

- Кога само што ќе седнете, некој ќе ве викне по име.

- Кога сте пеколно уморни, но се обидувате да не покажете.

- Кога ќе се преселите од кај родителите и повеќе ништо не е исто, ништо не е доволно добро како таму.

situacii-koi-sekoj-chovek-na-planetava-gi-mrazi-najmnogu-na-svet-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 19... Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Секојдневни работи кои повеќето мажи ги прават, а на жените им одат на... Многупати сме докажале дека мажите и жените се сосема различни, како да припаѓаа...