Фото докази зошто жените живеат подолго од мажите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Фото докази зошто жените живеат подолго од мажите

Жените почесто го практикуваат советот два пати мери, еднаш сечи, додека мажите преземаат ризици кои ќе ве исплашат, но и насмеат до солзи.

foto-dokazi-zoshto-zenite-ziveat-podolgo-od-mazite-01.jpg

Жените имаат подолг животен век од мажите и дел од причините се биолошки, социјални и има низа други фактори. Но, најочигледниот е дека мажите си го ризикуваат животот многу почесто од жените.

Понекогаш прават храбри потези во име на нивната професија, но понекогаш прават глупави постапки без некоја посебна причина.

Не внимаваат на безбедноста и си го ризикуваат животот.

Докази зошто жените живеат подолго од мажите:

Извор

Би можело да ве интересира:

Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја на...
Секојдневни работи кои повеќето мажи ги прават, а на жените им одат на... Многупати сме докажале дека мажите и жените се сосема различни, како да припаѓаа...
Најлудите нешта што мозокот ги прави кога е вклучен на „автопилот“ Иако нашите мозоци се многу моќни и развиени, некогаш се однесуваат како да имаа...