Генијалци кои одлучиле да не следат точен рецепт и импровизирале во кујна (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Генијалци кои одлучиле да не следат точен рецепт и импровизирале во кујна (фото)

Колку пати ви се случило да се одлучите да готвите нешто, но да си кажете „овојпат не одам по рецепт“?

genijalci-koi-odluchile-da-ne-sledat-tochen-recept-i-improvizirale-vo-kujna-foto-01.jpg

Веројатно на професионалците кои многупати го зготвиле истото јадење, воопшто не им е потребен рецепт за резултатот да биде позитивен.

Многумина се способни во кујната да создаваат ремек-дела, но секако, не сите се вешти во готвењето.

Па, што се случува кога тие невештите, ќе си кажат дека ќе импровизираат во кујна, независно што подразбираат под тоа?

Секако – катастрофа. Изгорено јадење, залепени раце, промашена смеса, уништено укрсување, истурени намирници...

Понекогаш е добро точно да се следат чекорите за подготовка на одредено јадење, но дури и тогаш, се случува по некоја почетничка грешка.

Погледнете ги најужасните резултати од импровизација во кујна:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека некои луѓе едноставно немаат среќа Кога ќе се разбудите, никогаш не знаете што ве чека во текот на денот, но се над...
11 фото докази дека некои луѓе заслужено го имаат прекарот „баксуз“ Животот не е воопшто лесен, но некои луѓе, немаат ниту малку среќа и секој нивни...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...