„Аптеката менза да ти биде“: Најбизарните балкански клетви
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


„Аптеката менза да ти биде“: Најбизарните балкански клетви

Кога нешто или некој ќе нè изнервира навистина знаеме да бидеме остри на јазик...

aptekata-menza-da-ti-bide-najsmeshnite-balkanski-kletvi-01.jpg

На Балканот навистина сме креативни кога станува збор за клетвите, а понекогаш дури одиме и во крајност.

Некои од овие клетви можеби ги знаете, додека други ќе ги чуете за првпат:

- Аптеката менза да ти биде.

- Детето од среќа во бунар да ти се фрли.

- Полицијата со креда да те црта по автопат.

- Мајка ти да си отвори Фејсбук профил.

- Ѓаволот да те изеде.

- На пивото да ти истече рокот на траење.

- Девојка ти да ти ги пушти шарените алишта на 90 степени.

- Гром да те утепа.

- Мобилниот телефон да ти се префрли на кинеско писмо.

- Да не знаеш што повеќе доцни, дали твојата плата или циклусот на твојата девојка.

- Швалерката да ти направи „шливка“ на вратот.

- На 18-тиот роденден на синот да дознаеш дека си стерилен.

- Ти да ги платиш сите трошоци за разводот.

- Рацете да ти се исушат.

- Платата да ја добиваш во железни пари на семафор.

- На надгробната плоча да ти направат печатна грешка.

- Гаврани очите да ти ги испијат.

- Сонце да не те огрее.

Прочитајте и Свекрва ти да живее 150 години: Најсмешните македонски клетви!

Би можело да ве интересира:

Најсмешните мемиња со храна во кои сите ќе се пронајдат За некого, храната е за преживување, а за друг, храната е смислата на животот.&n...
Добро, старо ретро - Најсмешните вицови за полицајци Откако се потсетивме на никогаш здодевните видови за плавушитеред е да ги с...
Сингл девојка на Инстаграм ги исмева фотките од запросување на паровит... Таа порачува дека не ви е потребен свршенички прстен на прстот за да го живеете ...