Чудни и неочекувани моменти од свадби уловени на камера


Чудни и неочекувани моменти од свадби уловени на камера

За паровите, свадбата е еден од најважните настани во животот, што сакаат да помине во најдобар ред.

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-01.jpg

Сепак, некогаш не може сè да биде „под конец“ и некои работи излегуваат од контрола.

Па така, на свадбените фотки, знае да се појави „неочекуван лик“, бран, животинче или нешто слично.

Тортата не секогаш доаѓа како што сте ја нарачале и уште многу други работи кои не сте ни замислувале дека се возможни, а се уловени на камера.

Погледнете некои од најчудните моменти на свадбите:

Кога на свадбата ќе влета мечка

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-02.jpg

„Со сопругот се венчавме во нашиот двор, а ова ми е омилена слика“

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-03.jpg

Што може да биде поромантично од свадбена фотка со океан во позадина... или во преден план?

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-05.jpg

„Ајде да се сликаме со слаткиве животни во позадина“ – рече таа

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-06.jpg

„Само сакав да имам фустан како оној на принцезите“

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-07.jpg

Трик кој го користат девериците за да не им е здодевно

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-08.jpg

Кога ќе нарачаш луксузна невестинска торта со дрво на животот, но ќе го добиеш ова:

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-09.jpg

Фотосесија која ретко кој ја очекува

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-10.jpg

Доказ дека долгиот вел не е најдобра идеја

chudni-i-neochekuvani-momenti-od-svadbi-uloveni-na-kamera-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Неочекувани, чудни и смешни ситуации со кои луѓето се соочиле на патув... Патувањата не се само за да направите фотки и да се пофалите каде сте, тие носат...
Најлудите нешта што мозокот ги прави кога е вклучен на „автопилот“ Иако нашите мозоци се многу моќни и развиени, некогаш се однесуваат како да имаа...
5 типови на „фаќачки“ на бидермаери по свадбите Како што се верува, онаа, а во последно време и по некој оној, која ќе го фати б...