Најсмешните мемиња со храна во кои сите ќе се пронајдат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


Најсмешните мемиња со храна во кои сите ќе се пронајдат

За некого, храната е за преживување, а за друг, храната е смислата на животот.

najsmeshnite-meminja-so-hrana-vo-koi-site-kje-se-pronajdat-01.jpg

Оние кои припаѓаат во втората група, се опседнати со храната, зборуваат за неа постојано и сè им се врти околу тоа.

Веројатно, од нив и произлегле овие мемиња, во кои сите ќе се пронајдете.

Сите сте биле сведоци на „спласнувањето“ на брдото спанаќ откако ќе се запржи, или на „малите порции“ кога сте кај баба на гости, но „маката“ ја делат сите и не сте единствени.

Овие фотки вирално се шират на социјалните мрежи, а со сигурност ќе ве насмеат и вас:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најсмешните моменти во историјата на куклите за излог (фото) Куклите за во излог имаат една единствена намена – да покажат како изгледаат мод...
„Аптеката менза да ти биде“: Најбизарните балкански клетви На Балканот навистина сме креативни кога станува збор за клетвите, а понекогаш д...
Брутални мемиња на тема #10YearChallenge, кои ќе ви бидат интересни ду... Ако барем еднаш се логиравте на Инстаграм во последниве 3-4 дена, сигурно го заб...