6 мрачни шеги кои не се за луѓе со слабо срце
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


6 мрачни шеги кои не се за луѓе со слабо срце

Дали понекогаш се шегувате на чувствителни теми и луѓето ви велат „Како може тоа да ти биде смешно? Језив/а си!“

5-mrachni-shegi-koi-ne-se-za-lugje-so-slabo-srce-01.jpg

Дали сметате дека некои луѓе имаат болна или непријатна смисла за хумор или пак и вие сте меѓу нив?

Ако сте меѓу нив, овие мрачни шеги ќе ви се допаднат:

Копав во мојата градина и пронајдов ковчег со злато. Возбуден, одлучив да влезам дома и да ѝ кажам на жена ми. Но, тогаш се сетив зошто всушност излегов за да копам дупка.

5-mrachni-shegi-koi-ne-se-za-lugje-so-slabo-srce-02.jpg

Двајца пријатели отишле на лов во шумата. Одненадеж едниот паднал на земјата. Неговиот пријател се јавил во брза помош.

„Мислам дека мојот пријател е мртов“, низ солзи кажал тој.

„Останете смирени“, му рекол операторот. „Прво, треба да проверите дали тој е навистина мртов.“

Човекот престанал да зборува, операторот слушнал истрел од пушка.

„Готово“, рекол човекот. „Што да правам сега?“

5-mrachni-shegi-koi-ne-se-za-lugje-so-slabo-srce-04.png

Мојата баба, која има проблеми со меморијата, обожаваше да кажува шеги.

Таа ќе почнеше со: „Чук, чук, кој е таму?“

Потоа ќе кажеше „Не можам да се сетам“ и ќе почнеше да плаче.

5-mrachni-shegi-koi-ne-se-za-lugje-so-slabo-srce-05.jpeg

Маж отишол во библиотека и побарал книга со совети како да изврши самоубиство. Библиотекарката му рекла: „Не може, нема да ми ја вратиш.“

Маж оди со момче во шумата.

Момчето му вели: „Господине, се стемнува, исплашен сум!“

Мажот му одговара: „Што мислиш мене како ми е? Треба да се враќам сам назад.“

5-mrachni-shegi-koi-ne-se-za-lugje-so-slabo-srce-06.jpg

На прв состанок момче ѝ вели на девојката: „Јас работам со животни секој ден“.

Таа му одговара: „Колку слатко... Што работиш?“

Тој: „Kaсап сум“.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 луѓе кои имаат полош ден од вашиот (фото) Веројатно е малку злобно, но кога мислите дека денот ви тргнал на лошо, секогаш ...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
Луѓе на кои никогаш повеќе нема да им падне на памет да купат нешто онлајн (фото) Според досегашното искуство, покрај тоа што технологијата оди напред и онлајн ку...

Спонзорирани линкови: