Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат

Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со плавушите во главна улога.

Retro-vicovi-za-plavushi-koi-ke-ve-nasmeat-01.jpg

Прочитајте ги и насмејте се, заслуживте малку одмор по напорната недела. И секако, без навреда, плавушите се прекрасни жени без чии вицеви животот би бил крајно здодевен:

Разговараат две плавуши на телефон:
- Знаеш дека маж ми денес го згази камион?
- Леле, страшно, и што ќе правиш сега?
- Па изгледа ориз.

Што рекла плавуша кога ѝ рекле дека во главата има само воздух? – Подобро нешто отколку ништо.

Како се нарекува црнокоса меѓу две плавуши? – Преведувачка.

Плавуша оди да купи карти за во кино…
- Дајте ми две карти…
- За „Ромео и Јулија“?
- Не бе, за мене и другарка ми!

Плавуша: Мажот ми донесе вчера кокошка и ми рече убаво да ја спремам за во недела. Не знаев што носат кокошките во недела, но најдов едно убаво фустанче…

Плавуша оди во пицерија и си нарачува пица. Келнерот ја прашува:
- На колку парчиња сакате да биде исечена пицата, на 6 или 12?
Плавушата:
- На 6, 12 не можам да изедам.

Плавуша отишла на доктор и влегла во ординацијата за преглед.
Докторот: Соблечете се и легнете на креветот.
Плавушата: Колку сте некултурни докторе, може ли малку предигра прво?

Влегува плавуша во аптека:
- Здраво, еден дијазепам.
- Имате рецепт?
- Да имав рецепт сама ќе си го направев.

Продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

Луѓе на кои никогаш повеќе нема да им падне на памет да купат нешто онлајн (фото) Според досегашното искуство, покрај тоа што технологијата оди напред и онлајн ку...
Најлудите нешта што мозокот ги прави кога е вклучен на „автопилот“ Иако нашите мозоци се многу моќни и развиени, некогаш се однесуваат како да имаа...
Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...

Спонзорирани линкови: