Најсмешните мемиња за Евровизија 2019
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


Најсмешните мемиња за Евровизија 2019

Додатокот на брадата на португалскиот претставник и „вампирскиот“ исландски бенд, беа главна инспирација за шеги.

najsmeshnite-meminja-za-evrovizija-2019-01.jpg

На првата полуфинална вечер од Евровизија видовме различно осмислени настапи и шаренило од изведувачи.

На Reddit осамнаа низа мемиња за Евровизија:

Кога ќе дознаете дека влегувате во финале, но исто така сакате да покажете дека омразата доминира.

najsmeshnite-meminja-za-evrovizija-2019-02.jpg

Кога сте имале време да ја избричите само едната нога.

najsmeshnite-meminja-za-evrovizija-2019-03.jpg

Кога многу жежок тип ќе ви врати на пораките.

najsmeshnite-meminja-za-evrovizija-2019-04.jpg

Кога ќе го видите Марк Закербег на Евровизија.

najsmeshnite-meminja-za-evrovizija-2019-05.jpg

Кога сте пресреќни и не ви е грижа за другите.

najsmeshnite-meminja-za-evrovizija-2019-06.jpg

Уште 5 мемиња на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 мрачни шеги кои не се за луѓе со слабо срце Дали понекогаш се шегувате на чувствителни теми и луѓето ви велат „Како може тоа...
Добро, старо ретро - Најсмешните вицови за полицајци Откако се потсетивме на никогаш здодевните видови за плавушитеред е да ги с...
Брутални мемиња на тема #10YearChallenge, кои ќе ви бидат интересни ду... Ако барем еднаш се логиравте на Инстаграм во последниве 3-4 дена, сигурно го заб...