Девојки чии обиди за разубавување тргнале во погрешна насока (фото)


Девојки чии обиди за разубавување тргнале во погрешна насока (фото)

Понекогаш вложувањето премногу труд не завршува како што сте планирале, особено кога станува збор за убавина. Девојките во продолжение можеби го дале најдоброто од себе со цел да се направат попривлечни, но некаде по пат направиле фатална грешка. 

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-01.jpg

За среќа имале доволно храброст да ги споделат нивните урнебесни незгоди со целиот интернет.

Девојка искористила кеса од Walmart додека си ја избелувала косата.

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-02.jpg

Немојте да плачете после нанесен спреј за потемнување.

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-03.jpg

Изгледа дека маската за лице со куркума не е така лесна за отстранување.

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-04.jpg

Во возилото на некој таксист имало отпечаток од лице.

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-05.jpg

Што сакате, а што добивате:

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-06.jpg

Најубавиот маникир?

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-07.jpg

Кога сакате да додадете степени на косата.

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-08.jpg

Изгледа дека сребрената сенка не е најдобриот избор.

devojki-chii-obidi-za-razubavuvanje-trgnale-vo-pogreshna-nasoka-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Ќе ви викнам милиција“, диџејот и други соседи од пеколот Луѓето кои живеат во зграда, веројатно ќе препознаат најмалку еден од своите сос...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Тетката со книга, набилданиот, моделот: 10 ликови кои ќе ги сретнете на плажа За некого одмарање на плажа, за некого пијанчење во бар. Полека но сигурно се бл...

Спонзорирани линкови: