Пред и потоа фотки што покажуваат колку се менува животот откако ќе станете родители


Пред и потоа фотки што покажуваат колку се менува животот откако ќе станете родители

Досега сигурно сте слушнале дека децата ќе ви ги променат животот и приоритетите и дека ништо не се споредува со моментот кога прв пат ќе го гушнете вашето дете. Се разбира, родителството е нешто навистина неверојатно, но факт е дека и тоа си има некои недостатоци.

pred-i-potoa-fotki-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-01.jpg

Прашајте кој било родител и сигурно ќе има да ви каже многу за стресот, непроспиените ноќи, дамките од повраќаници и што уште не.

Еден татко од Бруклин, Мајк Џулијанел, решил да сподели каков бил неговиот живот пред и после раѓањето на неговите деца, а идејата брзо им се допаднала на сите.

Па, сега можете да најдете многу „пред и потоа“ фотографии што совршено ја доловуваат промената што доаѓа со родителството.

Ќерката може да ве претвори во најнежниот маж

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-02.jpg

Понекогаш родителството е голем напредок

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-03.jpg

Толку од медениот месец

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-04.jpg

Фотографија од првата годишнина

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-05.jpg

Ако некогаш излегувале во 21 часот, сега се заспани до тогаш

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-06.jpg

„Го живеам сонот!“

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-07.jpg

Родителството ќе ве стави во секакви ситуации

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-08.jpg

Мачката научила да спие со едно отворено око

urnebesni-pred-i-potoa-fotografii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-09.jpg

Погледнете ги останатите споредби на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Нов Твитер тренд - луѓе откриваат смешни причини зошто биле казнети како деца Помалку или повеќе секој од нас има направено доста бељи како дете. Во секое сем...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...

Спонзорирани линкови: