Кулинарски утки кои професионалните готвачи не би ги простиле (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Кулинарски утки кои професионалните готвачи не би ги простиле (фото)

Кога сакате да се покажете како добар домаќин

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-14.jpg

Барем има панделка

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-15.jpg

„Пробав да направам глазура како огледало“

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-16.jpg

Еден снешко не преживеал

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-17.jpg

Кога животот е навистина тежок

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-18.jpg

„Пријателката проба да направи макарунс и заврши со… ова“

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-19.jpg

Обид за начос

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-20.jpg

„Ги видов овие кроасани во форма на змеј на интернет и решив да пробам да ги направам“

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-21.jpg

„Обидот на сестра ми за новогодишна торта“

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-22.jpg

„Тортата што ја очекувавме за нашата венчавка и тортата што ја добивме“

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-23.jpg

Изгледа не е лесно да направите стапчиња од моцарела

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-24.jpg

Чоколадна пица: Очекувања vs. реалност

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-25.jpg

Во петок навечер и во сабота наутро

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-26.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

10 смешни, но вистинити разлики меѓу мажите и жените Речиси и да не постои маж или жена кој/а нема да се насмевне уште на прво читање...
Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...
Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...

Спонзорирани линкови: