Кулинарски утки кои професионалните готвачи не би ги простиле (фото)


Кулинарски утки кои професионалните готвачи не би ги простиле (фото)

Сите сакаме одвреме-навреме да ги покажеме нашите вештини во кујната и да ги импресионираме гостите со талентот за готвење.

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-01.jpg

Но, тешко ни е да признаеме дека не секој е роден со оваа дарба.

Можеби кога гледате на интернет, колачињата, ручеците и тортите изгледаат едноставни за правење, но кога ќе се фатите за работа, сфаќате дека воопшто не е лесно.

Луѓето во продолжение можеби го дале најдоброто од себе, но крајниот резултат на сите е една голема катастрофа.

Ако сметате дека сте лош готвач, тогаш овие кулинарски утки можеби ќе ви бидат некаква утеха:

„Девојка ми потроши 100 долари за торта како на левата фотографија. Погледнете што доби на крајот“

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-02.jpg

Обид за торта виножито

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-03.jpg

Апстрактна уметност

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-04.jpg

За малку…

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-05.jpg

Ако не можете да направите еднорог, доволно е да го напишете зборот (unicorn)

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-06.jpg

Колку трпение е потребно за ова?

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-07.jpg

Па и не изгледаат толку лошо

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-08.jpg

Пазете се од ирвасот

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-09.jpg

Новогодишна елка што се претворила во чудовиште

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-10.jpg

„Го дадов најдоброто од себе“

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-11.jpg

Кога ирвасите се малку настинати

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-12.jpg

Можеби не изгледа добро, но сигурно е вкусно

kulinarski-utki-shto-kje-gi-rasplachat-profesionalnite-gotvachi-13.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...
Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...
Европските држави се претставуваат со една реченица „Претстави се со една реченица“ е предизвик од кој може да произлезат интересни ...

Најчитани неделава