„Колку ќе платам струја за греалкава“ и уште 12 знаци дека сте возрасна личност
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


„Колку ќе платам струја за греалкава“ и уште 12 знаци дека сте возрасна личност

„Возрасна личност си кога си среќен што некој ти откажал план и ќе одмориш.“ Имате ли и вие вакви „симптоми“?

kolku-kje-platam-struja-za-grealkava-i-ushte-12-znaci-deka-ste-vozrasna-lichnost-01.jpg

Кога од млад безгрижен човек се претворате во возрасна личност?

Луѓе на забавен начин ги откриваат знаците кои им покажуваат дека станале возрасна личност.

Сфатив дека сум возрасна личност кога...

„Кога ќе претерам со пиење, ми требаат два дена да се вратам во нормала“

„Кога сам почнуваш да си закажуваш термини за на доктор, а не родителите.“

„Кога групата на Фејсбук со пријателите ти станува активна и пред 8 часот наутро.“

„Кога ја пушташ греалката и прва помисла ти е колку ќе ти стигне сметка за струја.“

„Кога почнуваш да формираш цврсти ставови за супермаркетите во твоето соседство.“

„Кога сабота ти е ден за плаќање сметки, а недела за чистење.“

„Кога си навистина возбуден затоа што купуваш нови ножеви и тавчиња.“

kolku-kje-platam-struja-za-grealkava-i-ushte-12-znaci-deka-ste-vozrasna-lichnost-01_resize.jpg

„Кога стануваш рано во викенд денови и потоа дремнуваш попладне, наместо да спиеш до доцна.“

„Кога почнуваш да размислуваш дали имаш храна дома.“

„Кога си среќен бидејќи времето е топло и знаеш дека ќе ти дојде помала сметка за струја.“

„Кога почнуваш да уживаш во вкусот на спанаќот и други здрави работи.“

„Кога почнуваш да го проверуваш мејлот подеднакво често како и социјалните мрежи.“

„Кога си среќен што некој ти откажал план и ќе одмориш.“

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Вистинското значење на зборовите и фразите кои ги користиме секојдневно Вистинското значење на некои зборови се заборава. Голем број на зборови ги корис...
Комични ситуации во кои сигурно ќе се пронајдете Сите ние понекогаш се однесуваме смешно, на чуден начин кога ситуациите со кои с...
15 дијаграми кои прецизно ни го опишуваат животот Не постојат две личности на планетава Земја кои се комплетно идентични една на д...