Дневна доза хумор: Што сѐ прават луѓето од досада во изолација? (фото)


Дневна доза хумор: Што сѐ прават луѓето од досада во изолација? (фото)

За многумина не е лесно тоа што периодов мора да бидат дома за да се спречи ширење на корона вирус, па од досадата произлегуваат креативни и смешни активности.

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-001.jpg

Не смееме да дозволиме духот и расположението да опаднат, мора да останеме силни за да се избориме и да победиме во оваа битка.

Најважно е да избегнуваме излегување надвор, да останеме во домовите и да ги почитуваме мерките, но кога досадата ќе настапи, наместо да очајувате, разбудете ја креативноста.

Овие луѓе се подготвени на сѐ од здодевност, па ќе ви украдат насмевка на лицето:

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-10.jpg 

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-08.jpg 

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-06.jpg

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-09.jpg 

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-04.jpg 

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-02.jpg 

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-03.jpg 

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-05.jpg 

 

dnevna-doza-humor-shto-s-pravat-lugjeto-od-dosada-vo-izolacija-foto-07.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

Дневна доза хумор - Како позираат Русите? (фото) Она што тие мислат дека е гламурозно и секси, од страна е само уште една причина...
Хумор во време на корона: Каков исход ќе има овој карантин за вас? Ситуацијата периодов е сериозна, но тоа не значи дека треба да заборавиме да се ...
12 фото докази дека некои луѓе едноставно немаат среќа Кога ќе се разбудите, никогаш не знаете што ве чека во текот на денот, но се над...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава