Најсмешните Фотошоп промашувања кои инстаграмџиите без срам ги објавиле


Најсмешните Фотошоп промашувања кои инстаграмџиите без срам ги објавиле

Сите знаеме да „продадеме“ понекоја лага на социјалните мрежи, но некои луѓе одат до крајности.

najsmeshnite-fotoshop-promashuvanja-koi-instagramdjiite-bez-sram-gi-objavile-1.jpg

Поради многуте Фотошоп промашувања на Инстаграм, на Редит беше креиран форум посветен само на нивните фотки. Форумот го следат речиси 1 милион луѓе, кои секојдневно споделуваат фотографии со кои сакаат да ги разоткријат лагите на инфлуенсерите и корисниците на Инстаграм.

Покрај споредбите кои покажуваат како навистина изгледаат најпознатите инфлуенсери, на форумот неретко се споделуваат и смешни фотографии од луѓе кои пробале да направат нешто со Фотошоп и слични алатки, но, очигледно, не успеале.

Во продолжение можете да погледнете некои од најсмешните промашувања споделени на форумот:

„Седеше веднаш до излезот, во економска класа, и на фотката напиша: ’Зарем изгледам како некој кој би летал со економска класа?‘“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-03.jpg

„Погледнете колкава му е главата во споредба со дланките“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-04.jpg

„Лево е фотката објавена од фотографот, а десно од неа“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-05.jpg

„Најбелите заби на светот“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-06.jpg

„Кога ги измазнувате брчките, не ја заборавајте и вашата рефлексија“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-07.jpg

„Една инфлуенсерка фотошопирала слонови на сликата“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-09.jpg

„Нереални пропорции“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-10.jpg

„Можеби нема листови, но погледнете ѝ ги стапалата“

smeshni-fotoshop-utki-od-influenserite-na-instagram-foto-02.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

15 луѓе кои имаат полош ден од вашиот (фото) Веројатно е малку злобно, но кога мислите дека денот ви тргнал на лошо, секогаш ...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
Луѓе на кои никогаш повеќе нема да им падне на памет да купат нешто онлајн (фото) Според досегашното искуство, покрај тоа што технологијата оди напред и онлајн ку...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg