„Каде да си ги ставам нозете“ и уште 13 фото докази за маките на високите луѓе


„Каде да си ги ставам нозете“ и уште 13 фото докази за маките на високите луѓе

Од неможност да пронајдат соодветна облека до чудна поза при миење садови, кои се маките на високите луѓе?

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-01.jpg

Дали копнеете по уште некој сантиметар висина? Дали сакате да бидете повисоки од што сте?

Овие фотографии можеби ќе ве премислат околу желбите:

„Јас сум висока 190 сантиметри, конечно најдов облека што ми прилега, славаммм! Упс, ми ја нема главата на фотката.“

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-03.jpg

„Автомобилов дефинитивно не е создаден за високи луѓе.“

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-02.jpg

„Јас сум висока 195 сантриметри, а мојот партнер 170 и за среќа не е од оние што се плашат од високи девојки.“

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-05.jpg

„Каде да ги ставам моите нозе? Секој пат кога летам со авион го имам истиот проблем.“

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-06.jpg

„Се чувствувам како сардина во конзерва.“

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-07.jpg

„Висока сум 195 сантиметри, ѝ дадов на другарка ми да ги користи моите фармерки како ќебе.“

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-08.jpg

„Јапонија не е земја за нас високите луѓе (висок сум 200 сантиметри).“

kade-da-si-gi-stavam-nozete-i-ushte-13-foto-dokazi-za-makite-na-visokite-lugje-09.jpg

Уште 7 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фото докази дека некои работи се можни само во Русија Шетање гуска на врвца, празни клупи, баби што не ги држи место – ситуации кои мо...
15 луѓе кои имаат полош ден од вашиот (фото) Веројатно е малку злобно, но кога мислите дека денот ви тргнал на лошо, секогаш ...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg