Колиба што виси, куќа во форма на тоалетна школка – Најбизарните градби ширум светот, споделени на Фејсбук (фото)


Колиба што виси, куќа во форма на тоалетна школка – Најбизарните градби ширум светот, споделени на Фејсбук (фото)

За некои градби, архитектите навистина го дале најдоброто од себе и резултатот нè остава без зборови. Но неретко, налетуваме на градби кои се толку ужасни и нелогични, што се прашуваме кој воопшто дозволил да бидат изградени.

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najbizarnite-gradbi-shirum-svetot-foto-01.jpg

Бидејќи ширум светот постојат навистина многу вакви градби, на Фејсбук има и цела група посветена на нив, наречена That’s It, I’m Architecture Shaming.

Овде, корисниците споделуваат фотографии од најлошите градби што ги виделе и, како што кажува името на групата, ја срамат лошата архитектура.

Во продолжение погледнете дел од најсмешните и најчудните градби што се споделени во групата:

„Столбот беше прав минатата недела. Ова е првиот кат од седумкатница“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-02.jpg

„Не ме интересира колку е цврста градбата. Нема шанси да стапнам во оваа колиба“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-03.jpg

„Изгледа како кактусот да ѝ е рака на куќата и да покажува среден прст“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-04.jpg

„Оваа зграда ме прави анксиозен“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-05.jpg

„Ќе ми изгледаше убаво ако тоа навистина беа лизгалки“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-07.jpg

„Не можете да ме убедите дека овде не живее некој волшебник“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-08.jpg

„Ова изгледа како дом на злобен негативец“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-09.jpg

„Ги помните кафезите за морски прасиња што изгледаат вака?“

koliba-shto-visi-kukja-vo-forma-na-toaletna-shkolka-fejsbuk-korisnici-gi-spodeluvaat-najgrdite-gradbi-vo-svetot-foto-10.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...
Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...
„Ќе ви викнам милиција“, диџејот и други соседи од пеколот Луѓето кои живеат во зграда, веројатно ќе препознаат најмалку еден од своите сос...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg