Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Колеги за кои не е јасно како се поднесуваат во иста просторија (фото)

Имате ли и вие некој колега чии навики не ги поднесувате или се грозни? Што најмногу ве нервира? Ако мислите дека сте единствени со такви колеги, следниве фото-докази ќе ве утешат... 

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-01.jpg

Колегите неретко ги гледаме почесто од пријателите и семејството, па многу наши навики кои го откриваат карактерот, излегуваат на виделина во канцеларија.

На работното место често мора да се приспособите на секакви различни карактери, а ако мислите дека вие сте единствени со проблематични колеги – се лажете.

Во продолжение следат фото-докази за непосакувани колеги, а ги споделуваат јавно луѓето на кои им е прелеана чашата од трпение.

Се соочувате ли и вие со вакви колеги? Што најмногу би ве изнервирало?

Сведоштва од луѓе на Редит, во продолжение:

„Колегата ме виде како затворам полуотворено шкафче на патот кон тоалет... ова ме дочека кога се вратив.“

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-02.jpeg

„Вака мојот колега ја врати хефталицата на биро. Вели дека нема веќе муниција...“

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-03.jpg

„Денес морав да извршам повик од канцеларијата на колегата кој е на одмор. Вака изгледа неговиот телефон...“

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-04.jpg

„Ја позајмив мојата креп трака на вработени и ја добив вака назад“

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-05.jpg

„Работам со луѓе кои не знаат како работат термо торбите“

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-06.jpg

„Вака изгледа десктопот на мојот колега“

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-07.jpeg

„Како моите колеги паркираат автомобили...“

kolegi-za-koi-ne-e-jasno-kako-se-podnesuvaat-i-rabotat-vo-ista-prostorija-foto-08.jpeg

Уште 6 фото-докази на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фото докази дека светот е малку „луд“ на моменти (и во тоа е неговата убавина) Од чудни случајности до ситуации кои ве тера да си ги протриете очите за да им п...
Вирална објава на мајка ги насмеа сите: „Со тешко срце донирам предмети – немам време за ова хоби“ Мајка со тешко срце одлучи да ги донира предметите за извршување на нејзиното хо...
„Докторе, не можам да прднам без да направам врева“ - Медицински лица издвојуваат комични изјави од ... Медицинските лица секојдневно се во непосреден допир со луѓето, па сосема нормал...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg