„Што значи кога мажена жена постојано се слика сама, а мажот го нема никаде на сликите?“

„Можеби ѝ е потребен водоводџија“, „Дека е срамежлив“, „Значи дека мажот ја слика...“, „Ја боли уво за него – таа си се рекламира“, „Се омажила за грд и дебел, поради пари“, „Мажот има попаметна работа“... се дел од забавните (и малку сурови) одговори на хит твитот на Мила од Србија. Кој е вашиот?

shto-znachi-koga-mazhena-zhena-postojano-se-slika-sama-a-mazhot-go-nema-nikade-na-slikite-01.jpg

На Твитер вирално се шири хит твит кој предизвика лавина од реакции.

Твитот гласи „Што значи кога мажена жена постојано се слика сама, а мажот го нема никаде на сликите?“.

Објавен е од девојка од Србија потпишана како Мила и одговорите се од страна на нејзини сонародници, но веруваме дека слични би добиле и ако ја отвориме оваа тема кај нас.

Дел од забавните одговори на прашањето: „Што значи кога мажена жена постојано се слика сама?“:

Дека е срамежлив.

Плачам од смеење... Девојката има околу 500 слики без него, го има кучето, другарките, баба ѝ, дедо ѝ, фризерката, а знам дека е омажена САМО по едно Инстаграм Стори на море, каде го има него сликан од далеку во вода и тоа му се гледа само главата одзади и на тоа напишала: „Ова е мојот маж“.

Можеби ѝ е потребен водоводџија.

Мажот е како целулит, го нема никаде на сликите.

Отишол на риболов.

Значи дека мажот ја слика...

shto-znachi-koga-mazhena-zhena-postojano-se-slika-sama-a-mazhot-go-nema-nikade-na-slikite-02.jpg

Значи дека мажот е вреден.

Го изневерува.

Најверојатно работи.

Па, дека бара замена... За тој маж.

Може мажот има некоја значајна работна функција и затоа не сака да се слика.

Можеби мажот не е фотогеничен.

Значи, дури и само потсвесно, дека нешто не е во ред со бракот...

Може тој не сака да се слика и мрази социјални мрежи. Може ѝ здодеало да го моли да се слика, а таа сака да се слика.

Повеќе забавни одговори на следната страна...Би можело да ве интересира:

Безобразни вицеви што ќе ве насмеат до солзи и ќе сакате да ги споделите со избрано друштво (18+) Ви се случило да се срамите кога читате некои вицеви? Некои од овие вицеви помал...
„Кој прв ќе прозбори“ - 5 вицеви за брачни парови што ќе ве насмеат до солзи Добрите вицови служат за да ве насмеат, да ви го подобрат расположението и секак...
„Која е тајната за среќен брак?“ – Вицеви за брачни парови во кои ќе се пронајдат многумина Дали ги сакате вицевите за брачни парови? Издвојуваме пет вицеви што сигурно ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg