Нови фотки од таткото кој ги фотошопира децата во опасни ситуации: „Кога жена ми ќе праша дали внимавам на нив“

Нова серија фотки од креативниот татко кој со фотошопирани фотки ѝ го „сопира“ здивот на сопругата - на прашањето „дали е сè во ред со децата“, таа за одговор добива фотка од нив како одат по мост, пијат алкохол, или се во друга животозагрозувачка ситуација.

novi-fotki-od-tatkoto-koj-gi-fotoshopira-decata-vo-opasni-situacii-koga-zhena-mi-kje-prasha-dali-vnimavam-na-niv-01.jpg

Креативниот татко од Белгија објави нова серија фотки на кои ги фотошопира децата во опасни ситуации, а ѝ ги праќа на сопругата кога таа ќе праша дали е сѐ во ред.

Кени Доус од Белгија стана хит на социјалните мрежи во последните неколку години, благодарение на фотографиите со кои се шегува со својата сопруга.

Кога тој е „на должност“ да ги чува децата, Кени прави вистинска забава од ова искуство, па на сопругата ѝ испраќа фотошопирани фотки од децата во навистина опасни ситуации.

Замислете како ѝ е на мајката кога на прашањето „дали е сè во ред“, добива за одговор фотографија од некое од децата како оди по мост, седи на скеле, пие алкохол или одлетува со чадор.

Нова серија фотки од кои на прв поглед застанува здивот, а потоа следи слатка насмевка:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„За што сè морав да ѝ се извинам на сопругата“: Маж стана хит на ТикТок со хумористичните видеа „Морав да ѝ се извинам на сопругата бидејќи направив врева кога сопнав, а еднаш ...
Безобразни вицеви што ќе ве насмеат до солзи и ќе сакате да ги споделите со избрано друштво (18+) Ви се случило да се срамите кога читате некои вицеви? Некои од овие вицеви помал...
5 вицеви за брачни двојки што слатко ќе ве насмеат (и ќе ви го подобрат расположението) Во продолжение 5 вицеви што слатко ќе ве насмеат и кои ќе направат да ви тргне д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg