Високи луѓе кои си имаат проблем со работите во околината, споделуваат фотки од нивното секојдневие

Животот на високите луѓе воопшто не им е лесен и секојдневно се соочуваат со ситуации во кои не е земена предвид нивната висина.

lugje-koi-imaat-problem-so-visinata-i-rabotite-vo-okolinata-spodeluvaat-fotki-od-nivnoto-sekojdnevie-01.jpg

Најчесто овие луѓе имаат добра смисла за хумор, па сами знаат да се пошегуваат на сопствена сметка за ситуациите во кои се наоѓаат.

Во продолжение неколку такви фото-сведоштва:

„Мојата висина не е компатибилна ниту со тушот во моето купатило“

lugje-koi-imaat-problem-so-visinata-i-rabotite-vo-okolinata-spodeluvaat-fotki-od-nivnoto-sekojdnevie-02.jpg

„Лустерот на мојата девојка е бетонски. Погодете кој успеа да го пукне.“

lugje-koi-imaat-problem-so-visinata-i-rabotite-vo-okolinata-spodeluvaat-fotki-od-nivnoto-sekojdnevie-03.jpg

„Проблемите на високите луѓе во лето – нема соодветен пешкир за на плажа“

lugje-koi-imaat-problem-so-visinata-i-rabotite-vo-okolinata-spodeluvaat-fotki-od-nivnoto-sekojdnevie-04.jpg

„Висок сум 205cm и ова е мојот поглед од висина на очи и на колкови кога плаќам на автомат“

lugje-koi-imaat-problem-so-visinata-i-rabotite-vo-okolinata-spodeluvaat-fotki-od-nivnoto-sekojdnevie-05.jpg

„Ме очекува 6-часовен лет“

lugje-koi-imaat-problem-so-visinata-i-rabotite-vo-okolinata-spodeluvaat-fotki-od-nivnoto-sekojdnevie-06.jpg

„Висок сум 193cm и затоа ова е моето омилено место во кино...“

lugje-koi-imaat-problem-so-visinata-i-rabotite-vo-okolinata-spodeluvaat-fotki-od-nivnoto-sekojdnevie-07.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

11 фотки од иронични луѓе со смисла за хумор, без кои животот би бил здодевен Ако сте од оние луѓе на кои денот не може да им помине без блага доза иронија и ...
Нови фотки од таткото кој ги фотошопира децата во опасни ситуации: „Кога жена ми ќе праша дали внима... Нова серија фотки од креативниот татко кој со фотошопирани фотки ѝ го сопира зди...
Смешни фотки од деца кои совршено ги доловуваат „маките“ на родителите Штом вашето дете ќе се стиши, веројатно знаете дека е скриено во некоја соба и п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg