„Што нарачав, а што добив“: Смешна фото-компилација од луѓе кои биле измамени од онлајн продавници

„Нарачав 8 палта, но ми пратија палто со големина 8XL“ - Колку пати сте нарачале нешто онлајн, па дури и сте платиле повисока цена, за на крај да добиете нешто неупотребливо?

shto-narachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-001.jpg

Онлајн купувањето никогаш не било толку популарно како сега, но факт е дека покрај многуте доверливи сајтови, има и онлајн продавници кои ја искривуваат вистината со рекламите за нивните продукти.

Истовремено, честопати настануваат недоразбирања при селектирање на карактеристиките на она што го нарачуваме, па добиваме нешто сосема поразлично од она што сме замислиле.

Во продолжение неколку смешни фотки од луѓе кои биле разочарани од онлајн шопингот:

„Мајка ми плати 100 долари за креветче за кучето“.

shto-porachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-03.jpg

„Многу сакав да го пробам новиот сендвич со пилешко…“

shto-porachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-04.jpg

„Нарачав 8 палта, но ми пратија палто со големина 8XL“.

shto-porachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-05.jpg

„Што нарачав, а што ми пратија“.

shto-porachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-02.jpg

„Што нарачав, а што добив. Барем изгледаат убаво“.

shto-porachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-06.jpg

„Па… барем направено е од дрво“.

shto-porachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-07.jpg

„Кабелот на фотографијата vs. кабелот што го добив“.

shto-porachav-a-shto-dobiv-smeshna-foto-kompilacija-od-lugje-koi-bile-izmameni-od-onlajn-prodavnici-08.jpg

Уште седум фотографии на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Што сакав, а што добив“: Разочарувачки и смешни фото-споредби Ужасна свадбена шминка, смешни вештачки нокти, „вреќа“ наместо фустанот што сме ...
Безобразни вицеви што ќе ве насмеат до солзи и ќе сакате да ги споделите со избрано друштво (18+) Ви се случило да се срамите кога читате некои вицеви? Некои од овие вицеви помал...
„За што сè морав да ѝ се извинам на сопругата“: Маж стана хит на ТикТок со хумористичните видеа „Морав да ѝ се извинам на сопругата бидејќи направив врева кога сопнав, а еднаш ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg