„Што сакав, а што добив“: Разочарувачки и смешни фото-споредби

Ужасна свадбена шминка, смешни вештачки нокти, „вреќа“ наместо фустанот што сме го нарачале онлајн – сите сме фрлиле пари за нешто што нè разочарало.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-01.jpg

Кога нарачуваме нешто онлајн, очекуваме да добиеме нешто што барем личи на она што сме го виделе на фотографијата.

Кога, пак, одиме во салон за убавина, во слаткарница и слично, а притоа покажуваме и фотографија од она што го сакаме, повторно очекуваме нешто барем приближно исто на она што сме го покажале.

Можеби во повеќето случаи нашите очекувања се исполнети, но на сите ни се случило да бидеме и разочарани.

Неколку смешни и разочарувачки фото-споредби од луѓе кои се нашле во ваква ситуација:

„Порачав две вреќи за седење од реклама на ТикТок …“

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-02.jpg

„Што сакав, а што добив“.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-03.jpg

Совршен маникир

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-04.jpg

„Сакав минималистичка тетоважа со срце“.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-05.jpg

Торта со слика од торта

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-06.jpg

„Фотографијата што ја покажав и што добив“.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-07.jpg

„За сите кои мислат дека имале лоша шминка. Платив 30 фунти“.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-08.jpg

„Пријателка на сестра ми порача фустан онлајн… само погледнете го“.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-09.jpg

„Што побарав и што ми направија“.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-10.jpg

Идеја за подарок

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-11.jpg

„Ѝ реков на фризерката да ми направи едноставни локни за матурската вечер“.

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-12.jpg

Најубавата новогодишна елка

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-13.jpg

Надградба на трепки од професионалец

shto-sakav-a-shto-dobiv-razocharuvachki-i-smeshni-foto-sporedbi-14.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

12 примери на луѓе кои пробаа (и не успеаја) да создадат совршена празнична атмосфера Порачувате нешто онлајн, а добивате нешто сосема друго... Или, сакате да направи...
5 вицеви за брачни двојки што слатко ќе ве насмеат (и ќе ви го подобрат расположението) Во продолжение 5 вицеви што слатко ќе ве насмеат и кои ќе направат да ви тргне д...
Најсмешните твитови и мемиња за Оскари 2024 Шеги на сметка на Бредли Купер кој повторно не освои Оскар, но и на сметка на Џи...
Жени кои само сакале да се разубават, но отишле во непроверен салон (фото) Екстензии кои изгледаат како да сте ги ставале сами и трепки кои воопшто не изгл...
Смешни фото-докази – Зошто некогаш е подобро да платите поскапо? Ужасна хотелска соба или фризер кој ве потстрижува практично бесплатно, но потоа...
Смешна фото-компилација: Неуспешни обиди за градинарство Лимон голем колку зрно грашок, морков кој личи на стапче – смешни фотки од неусп...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg