Смешни „направи сам“ проекти од луѓе без талент (фото)

„Направи сам“ проектите изгледаат едноставно, сè додека навистина не пробаме да ги направиме сами.

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-01.jpg

Кога гледаме видео со „направи сам“ проект, ни изгледа навистина лесно и ние да го изведеме истото.

Но, неретко забораваме дека луѓето кои прават вакви видеа, обично имаат и повеќе искуство, и повеќе потребни алати и материјали.

Смешни „направи сам“ проекти од луѓе кои ги прецениле своите способности, споделени на Редит:

„Направив полица инспирирана од серијата The Simpsons“.

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-02.jpg

„Кога имав 5 или 6 години, на тато му направив држач за молив“.

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-03.jpg

„Направи сам“ отвор за мачка на вратата

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-04.jpg

„Мојот неодамнешен проект“.

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-05.jpg

„Си направив држач за антиперспирантот“.

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-06.jpg

„Држач за телефон. Го направив за 15 минути“.

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-07.jpg

Велосипед

smeshni-napravi-sam-proekti-od-lugje-bez-talent-foto-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Смешна фото-компилација: Луѓе на кои неделата сигурно им почнала полошо од вас Како ви почна оваа недела? Ако и вчера и денес сте под стрес и мислите дека имат...
„Што прави Чак Норис во лабораторија“ – Се сеќавате ли на смешните вицеви за познатиот актер? Се сеќавате ли на кратките вицеви за Чак Норис? Пишете ни во коментар кој е најд...
12 примери на луѓе кои пробаа (и не успеаја) да создадат совршена празнична атмосфера Порачувате нешто онлајн, а добивате нешто сосема друго... Или, сакате да направи...
Износени чорапи, дотраен далечински управувач: Фото-докази дека не ги фрламе предметите, иако одамна... Четка за заби со две-три влакна и чорапи кои веќе станале проѕирни – на некои лу...
Медицински сестри откриваат смешни работи што слушнале од пациенти Медицинските сестри имаат видено и слушнато речиси сè.  „Еден ортопедски...
Смешни фото-докази – Зошто некогаш е подобро да платите поскапо? Ужасна хотелска соба или фризер кој ве потстрижува практично бесплатно, но потоа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg