„Готово е со нас, клучот ти е под чергиче“ - Македонците ги откриваат најлошите раскинувања што ги доживеале

Убави раскинувања нема, па затоа ги прашавме Македонците да ни откријат кој е најлошиот начин на кој им раскинал партнерот.

gotovo-e-so-nas-kluchot-ti-e-pod-chergiche-makedoncite-gi-otkrivaat-najloshite-raskinuvanja-shto-gi-dozhiveale-01_2.jpg

Раскинувањата се болни и тешки, особено ако сте заљубени или долго време сте биле заедно.

Едниот во врската секогаш е повреден, посебно кога раскинувањето е лошо или јавно.

Убави раскинувања нема, па затоа ги прашавме Македонците да ни откријат кој е најлошиот начин на кој им раскинал партнерот.

Ни одговараа на анкета на Инстаграм, а ова се дел од нивните најлоши искуства:

1. „Требаше да се видиме со девојката. Мене само што ми ја донесоа FIFA2017, па не отидов. После тоа таа никогаш не ми одговори на пораките и повиците“.

2. „На ѕид на Фејсбук добив порака: 'Готово е со нас, јас си одам, клучот ти е под чергиче'“.

3. Девојката ми рече ме остава, а не ми кажа зошто. Нема полошо од тоа да ти раскинат, а да не ја знаеш причината“.

4. „Еден дечко ми испрати СМС-порака и ми кажа дека ме остава“.

5. „Ми се случило дечкото да го снема, да се повлече скроз и да не ми ни каже дека сака да раскинеме. За него безболно, за мене најлошо“.

6. „Една девојка ја фатив во мојата спална со друг дечко. После тоа само се собра и си отиде, не требаше ни да ѝ кажам дека е готово“.

7. „'Бевме што бевме, сега веќе не сме' е најглупавата порака што сум ја добила од дечко. Уште ја памтам“.

8. „Ми рече: 'Откога сум со тебе цело време ме боли глава и не спијам. Време е да прекинеме, да ми престане немирот што ми го правиш'“.

9. „'Не е до тебе, до мене е, јас сум во лоша фаза' - ова е најглупавиот изговор што ми го дала девојка зошто ме остава“.

10. „Дечко ми раскина на клупа на улица Македонија, па додека плачев, сакаше да ме гушка и да ме утеши. Има ли полошо од тоа?“

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прашувам за пријател: Само што се вратив од болница, а сопругот очекува да му готвам и да го служам ... „Првото утро кога се вратив дома, чекаше јас да станам да сварам кафе и да ги на...
„Нема да се омажам за тебе“: 8 жени открија зошто ги одбиле своите партнери „Ме побара за сопруга и ми рече да си ставам тетоважа ‘приватна сопственост, заф...
„Мајка ми се разболе од рак“: Разгалени (и богати) деца откриваат кога имале „судир со реалноста“ „Кога дознав дека струјата и водата доаѓаат со месечни сметки“ – „разгалени“ дец...
Најубавите женски имиња инспирирани од цвеќиња (и нивното значење) За родителите од големо значење е на своето дете да му дадат име кое гордо ќе го...
5 потсетници кои ќе ви помогнат полесно да ги прифатите големите (и неизбежни) животни промени Не заборавајте дека промените ни помагаат да созрееме, но и дека секогаш ни носа...
Без предрасуди и табу теми - Како треба да се однесува жената во 40-тите? Треба да сака со целата своја сила, да патува во светот, да си најде љубовник ак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg