12 трикови што треба да ги знаете – ќе ви го олеснат секојдневието

Кога готвите и ви се чини дека нешто недостасува, но не е сол, додајте нешто кисело, како лимон или оцет. Веднаш ќе забележите разлика во вкусот.

12-trikovi-shto-treba-da-gi-znaete-kje-vi-go-olesnat-sekojdnevieto-08.jpg

За да го спречите заплеткувањето на ланчињата, чувајте ги во сламка, како на фотографијата десно.

12-trikovi-shto-treba-da-gi-znaete-kje-vi-go-olesnat-sekojdnevieto-09.jpg

Ако немате звучник, ставете го телефонот во длабока чинија, со звучникот свртен надолу. Поради формата, длабоката чинија ќе го засили звукот.

12-trikovi-shto-treba-da-gi-znaete-kje-vi-go-olesnat-sekojdnevieto-10.jpg

Немојте да ја фрлате обвивката од путерот – на неа има остатоци од путер кои се сосема доволна количина за премачкување тави.

12-trikovi-shto-treba-da-gi-znaete-kje-vi-go-olesnat-sekojdnevieto-11.jpg

Кога сте на интервју за работа, не одбивајте чаша вода. Во случај да ви постават тешко прашање за кое треба да размислите, напијте се од водата додека го смислувате одговорот.

12-trikovi-shto-treba-da-gi-znaete-kje-vi-go-olesnat-sekojdnevieto-12.jpg

За да не ви се „распадне“ кашкавалот додека го рендате, ставете го 30-тина минути во замрзнувач.

12-trikovi-shto-treba-da-gi-znaete-kje-vi-go-olesnat-sekojdnevieto-13.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

12 трикови од штедливи луѓе како да внимавате на секој денар „Не ги фрлам ‘празните’ шишиња од лосионите за тело, туку она што останува на кр...
Зелен чај против лош мирис и уште 6 трикови со кои чевлите ќе ви бидат удобни и ќе личат на нови Долгото одење или стоење во салонки не е секогаш пријатно. По некое време п...
Бев срамежливa 20 години - Како си ја зголемив самодовербата и престанав да се срамам? Секогаш бев она дете кое седи само во клупа. Срам му е да крене рака да одговара...
10 инспиративни жени кои родителите ги изгласаа како посакувани идоли на своите ќерки Ема Вотсон, Мишел Обама и Марија Кири се дел од инспиративните жени кои се доказ...
7 бон-тон правила за во ресторан и на свечени настани Ако сте на свечен настан со шведска маса, едната рака секогаш нека ви биде слобо...
9 работи на кои не треба да штедите ако ви е важен квалитетот Немојте да штедите на продукти за нега на кожа или третмани како маникир или пед...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg