Без предрасуди и табу теми - Како треба да се однесува жената во 40-тите?

Треба да сака со целата своја сила, да патува во светот, да си најде љубовник ако е сингл... Како треба да се однесува жената во 40-тите?

bez-predrasudi-i-tabu-temi-kako-treba-da-se-odnesuva-zhenata-vo-40-tite-01.jpg

Четириесеттите... за некого се многу, за некого малку. Зависи од кој агол се гледа таа бројка.

Која сум, каде сум и што сум? Јас сум сонувач, птица која сака простор за да лета, често заробена во својот фантастичен свет. Омилена меѓу неколку вистински пријатели. Растргната помеѓу желбите и реалноста.

Како треба да се однесува жена во четириесеттите?

1. Треба да сфати дека има само еден живот и дека треба паметно да го користи... Јас одамна го сфатив тоа.

2. Да се ​​грижи за своето здравје.

3. Да открие што сака во животот и да ја почитува таа одлука, каква и да е.

4. Секогаш да размислува слободно, без предрасуди и да нема табу теми... Не, јас немам табу теми уште одамна.

5. Да патува низ светот, ако има доволно пари... За жал, парите никогаш не се доволно.

6. Да ​​сака со целата своја сила.

7. Да плаче ако сака да плаче, затоа што „солзите се океј“... А, никој не го знае тоа како јас.

8. Да престане да списанија кои се за оние „тетки“ на кои им е важно само како се подготвува зимница, иако немаат за кого да ја прават... Добро, и јас ги читам и си правам зимница, а имам и за кого.

bez-predrasudi-i-tabu-temi-kako-treba-da-se-odnesuva-zhenata-vo-40-tite-22_copy.jpg

9. Да не размислува според возраста (и тоа колку е стара), туку да биде млада во духот.

10. Да биде задоволна со она што го има, да не го посакува невозможното... Ова не е точно, па не постои нешто што е невозможно.

11. Да сфати дека убавината на душата е вечна, а убавината на телото е минлива... Јас немам комплекс поврзан со мојот изглед.

12. Да си најде љубовник, ако нема и ако е сингл.

13. Да не биде суеверна.

14. Да почне да пие селен и лекови за помнење, бидејќи меморијата слабее со годините.

15. Да биде тоа што е и да не става маски... Тие мора да се тргнат еден ден... Јас не сакам ни пудра на лицето, не па маска...

Советите успешно ги применувам, ги измислив самата.

И не се плашам од годините, тоа е животот.

И животот треба да се живее, не само да се постои и дише.

Извор

Би можело да ве интересира:

8 работи што секој татко мора да ѝ ги каже на својата ќерка „Се гордеам со тебе“, „Секогаш дели го тоа што го имаш“ - Кои работи секој ...
„Мајка ми се разболе од рак“: Разгалени (и богати) деца откриваат кога имале „судир со реалноста“ „Кога дознав дека струјата и водата доаѓаат со месечни сметки“ – „разгалени“ дец...
Ситници во домот за кои гостите ќе ви бидат благодарни кога преноќуваат кај вас Вазна со свежо цвеќе, удобни влечки и шише вода во собата во којашто ќе спијат –...
Елена, Давид и уште 4 најпопуларни имиња за момчиња и девојчиња родени во септември Ако треба да станете родители во септември, а сè уште не знаете кое име да му го...
Бизарните обичаи на африканското племе Хамар: Жената се камшикува за да докаже дека е достојна за бр... Пред да се ожени со неа, мажот ја камшикува жената, а таа не смее ни да заплаче,...
Бев срамежливa 20 години - Како си ја зголемив самодовербата и престанав да се срамам? Секогаш бев она дете кое седи само во клупа. Срам му е да крене рака да одговара...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg