18 луѓе за кои годините дефинитивно се само бројка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


18 луѓе за кои годините дефинитивно се само бројка

Дали ви се верува дека Здравко Чолиќ има 67 години или мајката на Илон Маск, Маје Маск, има 70 години? Која позната личност од Македонија може да се пофали со младешки изглед?

20-lugje-za-koi-godinite-definitivno-se-samo-brojka-01.jpg

Научниците во едно истражување открија дека колку сте среќни во врската влијае на тоа колку сте здрави, повеќе отколку гените.

Луѓето кои се задоволни од нивните семејства, врските со пријателите, од својата работа, тие живат подолго, се чувствуваат подобро и изгледаат поубаво.

Луѓе кои изгледаат прекрасно без разлика на годините.

За нив годините се само бројка:

Татјана Некулдова, 61

Верушка вон Лендорф, 79

View this post on Instagram

Acne. Damn I love thee

A post shared by Rena and Katherine (@tornyourdress) on

Алесандро Манфредини, 49

Мариа Оџај, 101

View this post on Instagram

Mabuhay ang mga bayani ng Pilipinas! 😎 #whangod

A post shared by Whang Od (@whangodofficial) on

Џим Арингтон, 86

Маје Маск, 70

Ванг Дешун, 82

View this post on Instagram

Just being darn Ageless! . Wang De Shun, 82! .

A post shared by Derek Tan (@ageless_by_design) on

Ентони Вареча, 55

Лорен Хатон, 75

Уште 9 личности на следната страна...Би можело да ве интересира:

Луѓе кои не личат на возраста - ќе погодите ли колку години имаат? Генетските предиспозиции знаат да направат чуда. Познавате ли некоја навистина м...
9 луѓе кои си ја вршат работата со неверојатна брзина Сите ние добро си ја познаваме работата и умееме да ја сработиме брзо ако е тоа ...
9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон...

Спонзорирани линкови: