16 прекрасни работи кои се случија во светот во 2018
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


16 прекрасни работи кои се случија во светот во 2018

Среде ова медиумско сивило вистинско освежување се информациите од типот на оваа дека џиновските панди не се веќе загрозени, а Кина ќе гради систем за нивна заштита.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-01.jpg

Во време кога сме преоптоварени постојано со негативни вести во медиумите, оние позитивните се вистинско освежување.

Добрите вести се доказ се дека не е сè така црно и дека светот не е толку лошо место за живот.

Италијанскиот илустратор Марио Гати ги издвои 16-те најважни убави работи што се случија во 2018:

Португалскиот парламент изгласа закон со кој од 2024 година се забрануваат изведбите на дивите животни во циркусите.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-03.jpg

Степенот на писменост во светот продолжува да расте, достигнувајќи рекорд.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-02.jpg

Пред 20 години младите од Исланд беа помеѓу најголемите консументи на алкохол во Европа, сега тие се меѓу оние кои водат најздрав животен стил.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-04.jpg

Калифорнија забрани продажба на козметика која е тестирана на животни.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-05.jpg

Нивото на пушење цигари е паднато глобално, особено кај жените.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-07.jpg

Во италијанскиот град Collecchio е донесен закон кој дозволува користење само тивки огномети со цел да се спречи стресот кај животните.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-06_copy.jpg

Американската пиварница SaltWater Brewery креираше прстен за 6 лименки пиво кој може да се јаде.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-08.jpg

Џиновските панди веќе не се загрозени, Кина ќе изгради заштитена област за панди, вредна 1.5 милијарда долари.

16-prekrasni-raboti-koi-se-sluchija-vo-svetot-vo-2018-09.jpg

Уште 8 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
7 работи на кои не треба да штедите пари Од удобни чевли до квалитетен душек, на некои работи не треба да штедите во живо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg