11 непријатни ситуации со кои сите се соочиле во продавница
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


11 непријатни ситуации со кои сите се соочиле во продавница

Непријатниот момент кога во исто време ќе застанете во ред на каса со друг купувач

11-neprijatni-situacii-so-koi-site-se-soochile-vo-prodavnica-08.jpg

Кога купувачот зад вас на каса, индиректно ќе ви каже да му го чувате редот

11-neprijatni-situacii-so-koi-site-se-soochile-vo-prodavnica-09.jpg

Мисија – продавачот да не забележи дека сте шворц

11-neprijatni-situacii-so-koi-site-se-soochile-vo-prodavnica-10.jpg

Кога вашиот мозок мисли дека мора да покажете пред другите дека можете да си дозволите повеќе

11-neprijatni-situacii-so-koi-site-se-soochile-vo-prodavnica-11.jpg

Или да докажете дека не сте крадец кога не сте купиле ништо и си одите...

11-neprijatni-situacii-so-koi-site-se-soochile-vo-prodavnica-12.jpg

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Трикови кои треба да ги имате на ум за да се спасите во опасни ситуаци... Не треба да се размислува на лоши сценарија и ситуации, но добро е да сте секога...
Ситуации во кои непознати луѓе направиле нечиј ден многу поубав со нив... Би било одлично доколку сите се обидуваат барем едно добро дело во текот на секо...
Ситуации во кои „губиме осет“ и купуваме непотребни работи без посебна... Колку пати ви се случило да отидете во продавница за леб, а да се вратите натова...