28-годишна девојка што им купува облека на ѕвездите води живот од соништата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


28-годишна девојка што им купува облека на ѕвездите води живот од соништата (фото)

Води луксузен стил на живот и постојано патува на дестинации како Мајами, Дубаи, Париз и Сингапур. Звучи како професија од соништата, зарем не?

28-godishna-devojka-shto-im-kupuva-obleka-na-dzvezdite-vodi-zhivot-od-sonishtata-foto-01.jpg

Амбер Гордон (28) живее во Лондон, но постојано лета на дестинации како Мајами, Дубаи, Париз и Сингапур во потрага по најновите креации на дизајнерите, Rolex часовници и чанти до кои е тешко да се дојде.

Тоа го прави за своите мега богати клиенти, кои имаат желби од типот на некој редок дијамант, чанта од крокодилска кожа или најновите патики кои сè уште не се пуштени во продажба.

Нејзината компанија Tailored Styling работи како посредник и им наплатува на клиентите за услугата. И додека сите тврдиме дека има некои работи кои не можат да се купат со пари, Амбер не се согласува и вели дека работите се секогаш достижни само прашање е колку клиентот е подготвен да плати.

View this post on Instagram

Not coming home 💞

A post shared by Amber Gordon Personal Shopper (@_ambergordon_) on

Фудбалери, познати музички ѕвезди, кралски припадници, бизнисмени се дел од оние кои можат да си дозволат да ја ангажираат Амбер.

Вршејќи ја својата работа оваа девојка води живот од соништата, а доказ за тоа е нејзиниот Инстаграм профил.

Дел од нејзините фотки:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека грешиме кога судиме некому според изгледот Таа има прекусо здолниште - сигурно е лоша мајка, тој има тетоважи - сигурно е к...
72-годишна жена одлучи да се омажи по 42 одбиени запросувања Нејзиниот партнер ја запросувал секоја година од мигот кога се запознале, но таа...
Имаш еден живот - не се плаши да бидеш жената која прави што сака Дали постојано се грижите дали сте доволно фина и тивка девојка која сите ја сак...