11 секојдневни работи кои повеќето од нас ги користат и прават погрешно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


11 секојдневни работи кои повеќето од нас ги користат и прават погрешно

Некои работи ги правиме толку несвесно и на одреден начин, што кога ќе дознаеме дека постоел многу полесен и попаметен – едноставно сме зачудени и по малку разочарани сами од себе што порано не ни текнало.

11-sekojdnevni-raboti-koi-povekjeto-od-nas-gi-koristat-i-pravat-pogresno-001.jpg

Ви ги отвораме очите на што сè може да заштедите време и нерви од денес:

1. За што служи продолжениот врв на метрото за мерење:

11-sekojdnevni-raboti-koi-povekjeto-od-nas-gi-koristat-i-pravat-pogresno-01.jpg

2. Правилно поставување на лажицата додека готвите:

11-sekojdnevni-raboti-koi-povekjeto-od-nas-gi-koristat-i-pravat-pogresno-02.jpg

3. Користење на конец за заби без да ве болат прстите:

11-sekojdnevni-raboti-koi-povekjeto-od-nas-gi-koristat-i-pravat-pogresno-03.jpg

4. Истурање на Тик-Так бонбони:

11-sekojdnevni-raboti-koi-povekjeto-od-nas-gi-koristat-i-pravat-pogresno-04.jpg

5. Правилно користење на картонските кутии со кинеска храна:

11-sekojdnevni-raboti-koi-povekjeto-od-nas-gi-koristat-i-pravat-pogresno-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...

Спонзорирани линкови: