Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото)

Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својот изглед и сте помислиле дека може да биде модел?

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-01.jpg

Низ светот постојат многу прекрасни луѓе со обични, секојдневни професии, кои изгледаат како да се родени за модели.

Кога не би знаеле која е нивната професија, тешко би погодиле што работат луѓето во продолжение.

Тие изгледаат совршено, можат без проблем да бидат модели, но избрале друга насока и професија:

Руо Јан, подготвувач и продавач на скара

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-02.jpg

Ејми Стантон, водоводџија

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-03.jpg

Фран Суарез, медицински брат

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-04.jpg

Блејзи Вилијамс, возач на камион

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-05.jpg

Јонас, пилот

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-06.jpg

Андреј Дроздов, библиотекар

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-07.jpg

Адриен Колесзар, полицаец

lugje-koi-imaat-obichni-profesii-a-mozhe-da-rabotat-kako-modeli-foto-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 фото докази дека светот е убаво место за живот Девојки што ги запросуваат момчињата, дедовци со „луди“ миленици... Ширењето поз...
13 фото докази дека некои емоции не може да се опишат со зборови „Една слика, илјада зборови“ - фраза која постојано ја слушаме и за која може да...
7 луѓе кои сфатиле дека животот е еден и треба да живеат така како што сакаат Кој рече дека на 31 година е доцна да возите велосипед или на 45 да научите да и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg