Откриваме 10 тајни од различни професии - Што кријат тату артистите, а што докторите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Откриваме 10 тајни од различни професии - Што кријат тату артистите, а што докторите?

Спасувач на плажа: „Давењето е тивко. Извлеков од вода дете што се давеше на помалку од 1 метар од група возрасни луѓе. Никој не забележал дека се давеше.“

10-znachajni-tajni-od-razni-struki-otkrivaat-ekspertite-01.jpg

Секоја професија си има свои тајни. Луѓе кои се експерти во својата област откриваат работи што ќе ви помогнат.

Доктор, морепловец, шанкер, тату артист, програмер се дел од експертите кои ќе ви откријат неверојатни тајни.

Тајни од експертите:

Спасувач на плажа: „Давењето е тивко. Извлеков од вода дете што се давеше на помалку од 1 метар од група возрасни луѓе. Никој не забележал дека се давеше.“

10-znachajni-tajni-od-razni-struki-otkrivaat-ekspertite-02.jpeg

Програмер: „Менувањето на лозинката на секои 90 дена не ви ја зголемува безбедноста на мејлот или профилот од хакерски напади. Токму спротивно, само ви ја намалува безбедноста.“

10-znachajni-tajni-od-razni-struki-otkrivaat-ekspertite-03.jpeg

Психолог: „Многу луѓе мислат дека се добри во препознавање на лаги. Тоа е илузија. Во истражување, само 50% од луѓето ги забележуваат знаците на лажење. Се разбира, процентот е малку поголем ако пред вас седи личност што ја знаете.“

10-znachajni-tajni-od-razni-struki-otkrivaat-ekspertite-04.jpeg

Тату артист: „Допирањето на штотуку направена тетоважа со нечисти раце е многу лоша идеја. Изненадувачки е што ова мора да му го повторуваме на секој клиент.“

10-znachajni-tajni-od-razni-struki-otkrivaat-ekspertite-05.jpeg

Морепловец: „Повеќето луѓе на море умираат во бродови за спасување, а не во при тонење на брод или друга несреќа.“

10-znachajni-tajni-od-razni-struki-otkrivaat-ekspertite-06.jpeg

Уште 5 тајни на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 тајни на луѓето кои живеат долг живот Работата во градината и дружбата со помлади луѓе се дел од работите кои може да ...
Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото) Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својо...
9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон...