9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни


9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни

Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон, жената рендген...

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-01.jpg

Сите сонуваат за уникатни моќи, но некои луѓе навистина ги имаат.

Суперхерои од реалниот живот:

Тим Кридланд - мажот што не чувствува болка

Може да си ја прободе кожата со игли и да издржи многу високи и ниски температури и да не почувствува болка. Постојано мора да внимава случајно да не си предизвика сериозни повреди, а да не почувствува.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-02.jpg

Џино Мартино - мажот со челична глава

Со главата крши железни цевки, метални блокови и може да издржи пад на топка за куглање од 5 метри врз неговата глава.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-03.jpg

Мајкл Лотито - мажот што јаде сè

Неговото мени вклучува велосипеди, телевизори, чаши, па дури и делови од авион. Мајкл изел околу 15 тони метал во неговиот живот и изненадувачки тоа не му наштетило, тврдат некои извори.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-04.jpg

Анализа Флананган - жената мегафон

Таа го има најгласниот глас на светот. Може да вреска до 121 децибели, што се споредува со звук на музички концерт или авионски мотор. Изненадувачки, работи како учителка.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-05.jpg

Наталиа Дјомкина - жената рендген

Таа може да гледа низ луѓето и да одреди каква болест има одредена личност. Оваа неверојатна способност кај неа ја истражуваа научници од целиот свет и во тест со 7 личности, дури кај 4 открила од што боледуваат.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-06.jpg

Уште 4 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото) Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својо...
Луѓе кои не личат на возраста - ќе погодите ли колку години имаат? Генетските предиспозиции знаат да направат чуда. Познавате ли некоја навистина м...
7 жени кои нè научија дека среќата доаѓа откако ќе се прифатиш каков што си Да бидеш жена не е лесно, но да бидеш жена во Холивуд е уште потешко. Животот по...

Најчитани неделава