9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни

Нгок Таи - мажот што не спие

Овој Виетнамец страда од инсомнија повеќе од 4 години. Наводно ова му се случило како последица на треска во 1973 година.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-07.jpg

Рај Мохан Наир - мажот струја

За обична личност електрошок од неколку десетици милиампери може да биде фатален, но не и за Рај. Тој може да издржи ваква струја да мине низ неговото тело без проблем.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-08.jpg

Даниел Тамет - мажот калкулатор

Тој лесно може да множи на памет 3-цифрени броеви, зборува 11 јазици и си има измислено и свој јазик. Тој докажа дека за една седмица може да научи јазик учејќи го исландскиот јазик.

Неговите неверојатни способности почнале да му се развиваат по епилептичен напад на 4-годишна возраст, кога доживеал некоја промена во мозокот.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-09.jpg

Леи Тоу Линг - мажот магнет

Тој има уникатна способност да привлекува предмети. На телото може да задржи дури 36 килограми метални предмети. Кожата како да му е „леплива“ за метал.

9-lugje-so-supermokji-koi-nitu-naukata-ne-mozhe-da-gi-objasni-10.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото) Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својо...
Луѓе кои не личат на возраста - ќе погодите ли колку години имаат? Генетските предиспозиции знаат да направат чуда. Познавате ли некоја навистина м...
7 жени кои нè научија дека среќата доаѓа откако ќе се прифатиш каков што си Да бидеш жена не е лесно, но да бидеш жена во Холивуд е уште потешко. Животот по...

Најчитани неделава