11 фото докази дека луѓето лажат на Инстаграм
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


11 фото докази дека луѓето лажат на Инстаграм

„Ниту моето тело не е толку секси како на фотките, ниту гратчињата што ги посетив не се толку бајковити.“

11-foto-dokazi-deka-lugjeto-lazhat-na-instagram-01.jpg

Фотографиите на Инстаграм се претерување. Тие се обработуваат во разни програми и им се додаваат ефекти.

Овие фотографии докажуваат дека реалноста некогаш е сосема поинаква од Инстаграм:

Апликација за шминкање + некој филтер

11-foto-dokazi-deka-lugjeto-lazhat-na-instagram-02.jpg

Возење „низ шума“

11-foto-dokazi-deka-lugjeto-lazhat-na-instagram-03.jpg

Изглед на тело

11-foto-dokazi-deka-lugjeto-lazhat-na-instagram-04.jpg

Музички фестивал на Инстаграм и во реалност

11-foto-dokazi-deka-lugjeto-lazhat-na-instagram-05.jpg

Не е сè така едноставно

11-foto-dokazi-deka-lugjeto-lazhat-na-instagram-06.jpg

Обиди за фотка

11-foto-dokazi-deka-lugjeto-lazhat-na-instagram-07.jpg

Уште 5 фото докази на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека грешиме кога судиме некому според изгледот Таа има прекусо здолниште - сигурно е лоша мајка, тој има тетоважи - сигурно е к...
Фото предизвик: Летото во дланка Секое лето сме во потрага како да направиме нови, оригинални спомени и фотки кои...
15 фото докази дека социјалните мрежи влијаат лошо на луѓето 10 минути правење фотка од храната во ресторан, правење селфи на неприкладни мес...