Фото споредби што ќе ви ја променат перспективата за многу нешта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Фото споредби што ќе ви ја променат перспективата за многу нешта

Перспективата е навистина интересно нешто. Понекогаш можете вистински да цените нешто, само ако го споредите со нешто друго, како на пример локација, старост или време.

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-01.jpg

А, овие фото споредби го прават токму тоа – ви даваат нова перспектива. Од пред и потоа фотографии и технолошкиот напредок, па сè до споредување на големина, фотографиите ќе ве натераат да размислите за работи кои веројатно сте ги земале здраво за готово.

„Направив споредба на моето и лицето на ќерка ми“

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-02.jpg

Првиот ден на училиште vs. последниот ден од обуката за наставник

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-03.jpg

Минатата недела vs. оваа недела

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-04.jpg

„4 слики од истиот сончоглед, направени од секое од моите 5-годишни деца“

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-05.jpg

Кога одите на прошетка и кога се враќате

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-06.jpg

Арктикот пред 103 години и денес

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-07.jpg

Разликата помеѓу мајките и татковците

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-08.jpg

„Кога ги разгледував сликите, сфатив дека случајно сум направил две фотографии од истиот бик, со 5 години разлика“

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-09.jpg

1990 vs. 2019

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-10.jpg

„Фатив некој туѓ блиц додека го фотографирав снегот“

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-11.jpg

Свеќа на Земјата и свеќа во микрогравитација на Интернационалната вселенска станица

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-12.jpg

Таванот во соба за пушење и соба во која не се пуши

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-13.jpg

„Модерен“ домат vs. домат посаден од 100-годишно семе

interesni-foto-sporedbi-shto-kje-vi-ja-promenat-perspektivata-za-mnogu-neshta-14.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Фото предизвик: Летото во дланка Секое лето сме во потрага како да направиме нови, оригинални спомени и фотки кои...
11 фото докази дека луѓето лажат на Инстаграм „Ниту моето тело не е толку секси како на фотките, ниту гратчињата што ги посети...
12 фото докази дека грешиме кога судиме некому според изгледот Таа има прекусо здолниште - сигурно е лоша мајка, тој има тетоважи - сигурно е к...