Од „грди пајчиња“ до лебеди: Луѓе кои драстично се разубавија со годините


Од „грди пајчиња“ до лебеди: Луѓе кои драстично се разубавија со годините

Цртите на нивните лица дојдоа до израз со годините, се разбира, помогнати од фризурата и стајлингот.

od-grdi-pajchinja-do-lebedi-lugje-koi-drastichno-se-razubavija-so-godinite-01.jpg

Луѓето се менуваат многу со текот на годините, а дел од нив како стареат така се разубавуваат.

Кога ќе си ја најдете соодветната фризура за вашиот облик на лице, ќе ја извадите протезата или ќе симнете некој килограм, тогаш убавината доаѓа до израз.

Луѓе што се разубавија со стареењето:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

18 луѓе за кои годините дефинитивно се само бројка Дали ви се верува дека Здравко Чолиќ има 67 години или мајката на Илон Маск, Мај...
9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон...
Луѓе кои не личат на возраста - ќе погодите ли колку години имаат? Генетските предиспозиции знаат да направат чуда. Познавате ли некоја навистина м...

Најчитани неделава