Се појави во Vogue, позираше за Gucci: Тинејџерка со Даунов синдром е доказ дека сѐ е возможно


Се појави во Vogue, позираше за Gucci: Тинејџерка со Даунов синдром е доказ дека сѐ е возможно

Ели Голдстајн е поим за самодоверба и за храброст. Таа е доказ дека ако нешто доволно посакувате тоа ќе ви се исполни.

se-pojavi-vo-vogue-pozirashe-za-gucci-tinejdjerka-so-daunov-sindrom-e-dokaz-deka-s-e-mozhno-01.jpg

Ели Голдстајн е првиот модел со Даунов синдром што позираше за брендот Gucci, а нејзините фотографии се појавија во италијанскиот Vogue.

18-годишната девојка е доказ дека соништата се исполнуваат во животот и дека ако доволно посакувате нешто тоа ќе ви се исполни.

Нејзините родители велат дека се екстремно горди на Ели и велат дека таа отсекогаш била самоуверена пред камерата.

se-pojavi-vo-vogue-pozirashe-za-gucci-tinejdjerka-so-daunov-sindrom-e-dokaz-deka-s-e-mozhno-02.jpg

„Едвај чекам да позирам и за други брендови“, изјави Ели.

Фотки од инспиративната Ели:

se-pojavi-vo-vogue-pozirashe-za-gucci-tinejdjerka-so-daunov-sindrom-e-dokaz-deka-s-e-mozhno-07.jpg

se-pojavi-vo-vogue-pozirashe-za-gucci-tinejdjerka-so-daunov-sindrom-e-dokaz-deka-s-e-mozhno-06.jpg

se-pojavi-vo-vogue-pozirashe-za-gucci-tinejdjerka-so-daunov-sindrom-e-dokaz-deka-s-e-mozhno-05.jpg

se-pojavi-vo-vogue-pozirashe-za-gucci-tinejdjerka-so-daunov-sindrom-e-dokaz-deka-s-e-mozhno-04.jpg

se-pojavi-vo-vogue-pozirashe-za-gucci-tinejdjerka-so-daunov-sindrom-e-dokaz-deka-s-e-mozhno-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Доказ дека сѐ е можно: Пред и потоа фотки од жена која ослабела 130 килограми Многу луѓе си поставуваат цели кои сакаат да ги остварат до одреден период, но м...
11 фото докази дека светот е убаво место за живот Девојки што ги запросуваат момчињата, дедовци со „луди“ миленици... Ширењето поз...
13 фото докази дека некои емоции не може да се опишат со зборови „Една слика, илјада зборови“ - фраза која постојано ја слушаме и за која може да...

Најчитани неделава