„Вљубени“ моркови, моќта на торнадото: 10 чуда на природата низ фотографии
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Вљубени“ моркови, моќта на торнадото: 10 чуда на природата низ фотографии

Торнадо ги излупило дрвјата како банани и уште 9 неверојатни глетки во природата.

vljubeni-morkovi-mokjta-na-tornadoto-10-chuda-na-prirodata-niz-fotografii-01.jpg

Природата неретко ни нуди прекрасни глетки. Нејзината убавина и моќ се неверојатна работа.

Чуда на природата низ фотографии:

Мачка што менува бои

vljubeni-morkovi-mokjta-na-tornadoto-10-chuda-na-prirodata-niz-fotografii-02.jpg

„Вљубени“ моркови

vljubeni-morkovi-mokjta-na-tornadoto-10-chuda-na-prirodata-niz-fotografii-03.jpg

Глетка од прозорецот – 4 годишни времиња наеднаш

vljubeni-morkovi-mokjta-na-tornadoto-10-chuda-na-prirodata-niz-fotografii-04.jpg

Мачка со големи шепи

vljubeni-morkovi-mokjta-na-tornadoto-10-chuda-na-prirodata-niz-fotografii-05.jpg

Торнадо ги излупило дрвјата како банани

vljubeni-morkovi-mokjta-na-tornadoto-10-chuda-na-prirodata-niz-fotografii-06.jpg

Уште 5 фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 фотографии што докажуваат дека гените се чудо Кога братучетки си личат како близначки, кога синот е копија на таткото... Фото ...
Низ илустрации: Животот на „ноќните птици“ Луѓето кои се карактеризираат како „ноќни птици“ се луѓе кои имаат повеќе енерги...
Низ илустрации: Проблемите кои ги имаме само во лето Нема кој не сака лето. Или не? Летото е супер, сè додека сонцето не почне да гор...

Најчитани неделава